Ergonomia i celność konstrukcji mocną stroną naszych wyrobów

We wtorek 3 marca 2020 roku na zaproszenie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego zorganizowany został pokaz strzelecki uzbrojenia produkowanego w Zakładach Mechanicznych „Tarnów” S.A.

Przedstawiciele 25BKP obecni na pokazie na poligonie w Nowej Dębie mieli możliwość zapoznać się m.in. z karabinem maszynowym UKM, samopowtarzalnym karabinem wyborowym SKW oraz granatnikiem rewolwerowym RGP-40.

Pokaz rozpoczął się od krótkiej prezentacji przywiezionego uzbrojenia. Był też czas na wymianę uwag, dotyczących obecnie użytkowanych produktów Spółki. Następnie udostępniono żołnierzom do strzelania karabiny wyborowe oraz karabin maszynowy. Na zakończenie pokazu uczestnicy mieli również możliwość oddać kilka strzałów amunicją dymną z granatnika RGP-40.

Żołnierze zwracali uwagę na ergonomię użytkowania oraz celność prezentowanych konstrukcji. Uwagi uzyskane od użytkowników przyczynią się z pewnością do dobrania jak najbardziej optymalnych konfiguracji w/w uzbrojenia dla potrzeb wojsk aeromobilnych. Warto także nadmienić, że niedawno zakończono badania nad 7,62 mm  samopowtarzalnym karabinem wyborowym SKW-308. Badania te potwierdziły  wytrzymałość karabinu powyżej 10 tys. strzałów  oraz zachowanie parametrów w zakresie celności i prędkości początkowej pocisku. Produkt jest gotowy do sprzedaży i znajduje się już w ofercie ZMT.