Mecz o Puchar Ministra Obrony Narodowej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. rozegrały towarzyski mecz piłki halowej z reprezentacją Wojskowej Akademii Technicznej. Nagrodą był puchar ufundowany przez Ministra Obrony Narodowej.

 

W tym roku hasło, które przyświeca obchodom święta, brzmi „Dzień szacunku dla munduru”. Wpisując się w ideę obchodów PGZ wystąpiła do WAT z propozycją rozegrania towarzyskiego meczu, którego stawką był puchar ufundowany przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

 

Jako zwycięzca turnieju o puchar Prezesa PGZ, Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. wraz ze składem uzupełnionym przez zawodników z drużyny Mesko rozegrali mecz towarzyski z ekipą WAT-u. Mecz trwał dwa razy po dwadzieścia minut. Mecz był zacięty, a rywalizacja trwała do końca. Ostatecznie zakończyła się wynikiem 6:5 dla drużyny ZM „Tarnów”. Puchar, w imieniu ministra, zwycięzcom wręczył prorektor ds. wojskowych WAT płk Grzegorz Kaliciak. Obie strony umówiły się na rewanż, który ma zostać rozegrany w przyszłym roku
w Tarnowie. Tam też trafi wywalczony dziś puchar. Gratulujemy naszym zawodnikom, a wojskowym dziękujemy za gościnę i podjęcie wyzwania.