Msza św. w intencji pracowników ZMT

2 lipca 2017 roku uroczystą Mszą Św. w tarnowskiej Bazylice Katedralnej rozpoczął się  Tydzień ZMT. Mszę sprawował Jego Ekscelencja ksiądz Biskup Stanisław Salaterski. Nabożeństwo sprawowane  było w intencji byłych i obecnych pracowników Spółki.

Podczas Homilii ksiądz Biskup odniósł się do działalności ZMT w kontekście służby Kościołowi. – Istnienie Zakładów Mechanicznych w Tarnowie ma wpływ na życie miasta i całego regionu. Ma więc wpływ na życie wielu poszczególnych rodzin z Tarnowa i okolic – zaznaczył Jego Ekscelencja ks. Bp. Stanisław Salaterski. – To, że istnieje taki zakład skutkuje wzrostem zatrudnienia w regionie. A co za tym idzie wiele osób mając pracę i godziwe za nią wynagrodzenie może cieszyć się rozwijaniem swoich talentów, może pozwolić sobie na godne życie, na powiększenie rodziny – i w ten sposób może służyć Kościołowi.

Ksiądz Biskup podkreślał także znaczenie Spółki dla poczucia bezpieczeństwa w Państwie. – Istnienie takich firm jak Zakłady Mechaniczne Tarnów daje Polakom poczucie bezpieczeństwa. Firma ta produkuje wyroby dla obronności kraju, a jak mówi przysłowie „chcesz pokoju – szykuj się na wojnę”. Aby utrzymać pokój w kraju trzeba być przygotowanym do obrony przed wrogiem. A mając takie firmy Polacy mogą czuć się bezpiecznie.