Piknik rodzinny dla pracowników ZMT i ich rodzin

10 Czerwca 2017 roku odbył się piknik rodzinny dla pracowników Zakładów Mechanicznych w Tarnowie oraz ich rodzin. Miał on miejsce  w Straszęcinie koło Dębicy. To wydarzenie zainaugurowało obchody stulecia istnienia firmy.  Piknik rozpoczął się o godzinie 15.00. przemówieniem Prezesa Zarządu ZMT Henryka Łabędzia.  Prezes powitał wszystkich przybyłych oraz zachęcił do wspólnej zabawy.

Dla uczestników pikniku – zarówno tych młodszych jak i tych starszych- przygotowane były liczne atrakcje. Oprawę muzyczną imprezy zagwarantował zespół „Chrząszcze”, który występował naprzemiennie z muzyką puszczaną przez DJ’a.

Atrakcją dla najmłodszych była niewątpliwie kolej sankowa. Dzieci wraz z rodzicami chętnie skorzystali z możliwości przejażdżki zielonymi alejkami na terenie Arena Park. Dla dzieci przygotowano także kącik animacji plastycznych, gdzie malowano im twarze i wykonywano zmywalne tatuaże. Najmłodsi uczestnicy pikniku brali  również udział w zabawie „Lady Fama Szow”; ponadto dzieci bawiły się klockami lego, zwierzątkami z baloników oraz bańkami mydlanymi. Z wielkim entuzjazmem brały także udział w zabawie „Paint My Car”, polegającej na malowaniu prawdziwego samochodu.

Atrakcje dla dorosłych obejmowały przede wszystkim konkurencje sportowe.

Nad każdą konkurencją olimpiady czuwali profesjonalni sędziowie i animatorzy. Pilnowali oni przestrzegania zasad w każdej konkurencji oraz zliczają punkty i czas każdej z drużyn. Dorośli brali między innymi w meczu Bubble football czy też w zabawie Kręgle XXL. Ta ostatnia dyscyplina cieszyła się ogromnym powodzeniem i wzbudzała wiele entuzjazmu i radości w uczestnikach. W grze tej brały udział 2 drużyny 5-osobowe. Dwie osoby siedziały zapięte w kuli do zorbingu, trzy pozostałe osoby toczyły kulę i wypychały ją w odpowiednim kierunku, tak aby za pierwszym podejściem zbić wszystkie gigantyczne kręgle. Kolejną zabawną atrakcją były „Potrójne Spodnie”. Udział brały  dwie drużyny pięcioosobowe. Jak wskazuje nazwa konkurencji w jej początkowej fazie startują trzy osoby, które wchodzą do ogromnych spodni z dwoma nogawkami. Muszą przejść jak najszybciej z punktu A do punktu B, wysadzić jedną osobę, wrócić po jedną z tych która została na starcie i tak aż do ostatniej osoby.

O 19tej nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń dla stu najbardziej zasłużonych pracowników ZMT. Odznaczenia wręczał Prezes Zarządu ZMT Henryk Łabędź, Przewodnicząca Rady Nadzorczej ZMT Andżelika Prokop-Grey, v-ce przewodnicza Rady Nadzorczej ZMT Aleksandra Guziejko-Piątka oraz Członek Zarządu ZMT Łukasz Komendera. Odznaczenia te dały wyraz wdzięczności i uznania dla wyróżnionych pracowników za ich trud pracy i zaangażowanie w życie firmy.

O godzinie 20tej nastąpiło wręczenie dyplomów  dla najlepszych drużyn olimpiady sportowej.

Impreza zakończyła się o północy. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z jej przebiegu, byli wdzięczni organizatorom pikniku  i cieszyli się z możliwości świętowania stulecia firmy wraz ze swoimi rodzinami.