Prezes ZMT „Osobowością Roku 2016” w kategorii biznes

Kolejne wyróżnienie dla prezesa Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. Tym razem Henryk Łabędź został uznany za „Osobowość Roku 2016” w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Na początku tego roku prezes Henryk Łabędź odebrał tytuł „Człowieka Roku 2016” Kuriera Tarnowskiego. – To wyróżnienie, przyznane owszem mi indywidualnie, traktuję jednak jako kolejne docenienie pracy wszystkich pracowników. Moja praca bez zaangażowania innych pracowników zakładu oraz fachowców, którzy codziennie budują i potwierdzają wysoką jakość naszych produktów, byłaby na marne – powiedział prezes odbierając pamiątkowy obraz.

Teraz prezes ZMT znalazł się w gronie ludzi, którzy w 2016 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia w całej Małopolsce. Tytuł „Osobowości Roku 2016” w kategorii biznes odebrał w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia prezesowi ZMT redakcja „Gazety Krakowskiej” napisała, że kierowana przez niego spółka w ubiegłym roku podpisała umowę na dostawę dla Sił Zbrojnych RP przeciwlotniczego systemu rakietowo-artyleryjskiego „Pilica”.  Firma zatrudnia nowych pracowników i jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie tarnowskim.

Henryk Łabędź i tym razem podkreśla wielką rolę pracowników w otrzymanym wyróżnieniu. Dziękuje też kierownictwu Ministerstwa Obrony Narodowej i Polskiej Grupy Zbrojeniowej. – Nie ma innego zakładu w regionie tarnowskim, który w ostatnim czasie przyjąłby tak dużo pracowników, ale nasza korzystna sytuacja możliwa jest dzięki determinacji resortu obrony i PGZ. Jasno określili swoje stanowisko, że modernizacja polskiej armii musi odbywać się w oparciu o polskie zakłady zbrojeniowe. Odradzanie się „Mechanicznych” to w dużej mierze zasługa dynamicznej zmiany odnośnie filozofii dotyczącej bezpieczeństwa – uważa prezes Łabędź.

Zobacz także:

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosc-roku-2016-krakow-wyniki,11707198/

Załączniki