Roboczo w Kaliszu

1 grudnia w ramach kooperacji Prezes Zarządu Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A. wybrał się z roboczą wizytą do Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL – KALISZ”  S.A.. Na zaproszenie Prezesa kaliskiej firmy Bogdana Karczmarza Prezes Henryk Łabędź po zapoznaniu się z firmą, spotkał się z pracownikami w ramach pełnienia obowiązków Prezesa Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego, wizyta ta zbiegła się z wizytą Ministra Obrony Narodowej – Antoniego Macierewicza, który też odwiedził 1 grudnia 2017r. Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ” S.A., Spółkę należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Szef MON-u przyjechał na zaproszenie kaliskiego posła Piotra Kalety. Gospodarzem spotkania był Prezes Zarządu Bogdan Karczmarz.
Podczas wizyty Minister Obrony Narodowej zapoznał się z profilem działalności Spółki oraz prowadził rozmowy na temat udziału WSK w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. Wzrost aktywności w zakresie zabezpieczenia potrzeb produkcyjnych na rzecz MON jest celem strategicznym obecnego Zarządu, który wspólnie z PGZ S.A., realizuje zadania inwestycyjne pozwalające na zdecydowane zwiększenie dostaw na rzecz MON.

WSK „PZL-KALISZ”S.A. jest spółką działającą na potrzeby rynku lotniczego i motoryzacyjnego.
Spółka jest wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia umożliwiające stosowanie procesów technologicznych i obróbczych. Główne grupy wytwarzanych wyrobów i świadczonych usług przez Spółkę:

   • Tłokowe silniki lotnicze w układzie gwiazdowym cylindrów ASz-62IR-16, ASz-62IR-M18, ASz-62IR-M18/K9BB,
• Naprawy główne produkowanych silników ASz-62IR, AI-14RA,
• Zespoły, podzespoły i części do produkowanych silników lotniczych,
• Wyroby do silników lotniczych przepływowych: korpusy cienkościenne, korpusy sprężarki, pierścienie uszczelniające, reduktory i przekładnie szybkoobrotowe, wałki i koła zębate,
• Wyroby do silników wysokoprężnych: wały korbowe, korbowody główne, korbowody boczne, sworznie, korpusy, wirniki, dyfuzory do turbosprężarek, pompy oleju zębate, korpusy skrzyń przekładniowych i pomp, koła zębate oraz części rozrządu,

info: wsk.kalisz.pl, faktykaliskie.pl, inf. własna