Sukces naszej podopiecznej

Renata Knapik-Miazga to polska szpadzistka, indywidualna mistrzyni Polski (2012, 2013, 2020) i  indywidualna medalistka mistrzostw Europy (2013, 2016). Spośród jej sukcesów drużynowych wymienić warto: brązowy medal mistrzostw świata (2017), v-ce mistrzostwo Europy (2018), oraz mistrzostwo Europy (2019).

Jej działalność sportowa od lat wpierana jest przez tarnowskie Zakłady Mechaniczne. W ostatnich dniach wraz ze swoją drużyną (Ewa Trzebińska, Aleksandra Jarecka i Magdalena Piekarska-Twardochel) odniosła sukces na skalę światową – wygrała w imponującym stylu pierwsze po długiej przerwie zawody Pucharu Świata, które odbyły się 23 marca br. w Kazaniu.

Polki nie tylko potwierdziły klasę i pokazały, że są w formie, mimo przerwy wynikającej z pandemii, ale też – dzięki temu sukcesowi – awansowały na drugie miejsce w światowym rankingu, zapewniając sobie rozstawienie w turnieju olimpijskim (Tokio, 2021).

 – Długo czekałam na powrót na światowe plansze.  Tym bardziej cieszy mnie wysoka forma całej drużyny i wygrana w turnieju Pucharu Świata w Kazaniu. Dobry wynik to dla nas weryfikacja pracy i upewnienie się, że zmierzamy w dobrym kierunku, a nasz cel jest dobrze obrany – powiedziała Renata Knapik-Miazga w wywiadzie dla ZM Tarnów. – Ostatni rok był dla nas wszystkich wymagający, również w sferze sportu wysokokwalifikowanego, dlatego jestem wdzięczna za ciągłość wsparcia Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Dzięki sponsorowaniu mojej działalności m.in. przez ZMT mogę w pełniejszy sposób pozwolić sobie  na realizację mojego marzenia – stwierdziła nasza podopieczna.

Zawodniczki trenera Bartłomieja Języka w ćwierćfinale w Tokio niemal na pewno zmierzą się z Estonią. Jeśli wygrają ten bój – znajdą się w strefie medalowej.

Serdecznie gratulujemy naszym szpadzistkom wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.