Wizyta dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii PGZ S.A.

W dniu 25.07.2019r miała miejsce wizyta dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii PGZ S.A. dr. Jarosława Roberta Kudelskiego. Dyrektorowi towarzyszyli Pani Kamila Matela – Dyrektor Biura Elektroniki, Informatyki i Cybertechnologii, Karolina Badowska – Menadżer i Piotr Górnicki – Menadżer.

Po powitaniu gości przez Członka Zarządu Roberta Pacanę prezentację ogólną o Spółce przedstawił dyrektor CBR dr inż. Tadeusz Świętek. Następnie goście obejrzeli wystawę broni strzeleckiej i wsparcia znajdującej się w sali wystawowej Showroom. Kolejne punkty wizyty obejmowały zwiedzanie wydziałów produkcyjnych znajdujących się na halach nr 2 i nr 1. Prezentację prowadził kierownik wydziału WP Marcin Szubert. Następnie miało miejsce zwiedzanie stacji prób, podczas którego goście mieli możliwość strzelania z karabinu snajperskiego Alex-338. Następny punkt wizyty obejmował strzelania na strzelnicy kontenerowej. Goście zwiedzili  Centrum Badawczo-Rozwojowe, gdzie zapoznali się z badaniem stabilizacji ZSMU-A5 na platformie Stewarta oraz budową wielolufowego karabinu maszynowego. Zwiedzili też sale, na których pracują konstruktorzy mechanicy, elektronicy i programiści oraz stanowiska montażowe w dziale montażu elektroniki.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie w CBR. Spotkanie prowadził dyrektor CBR któremu towarzyszyli jego zastępca Krzysztof Lustofin oraz kierownicy działów konstrukcyjnych Damian Jarosz i Jan Dolasiński oraz kierownik projektu System zwalczania BSL Marcin Długoń i Lider Systemów Kontenerowych z działu Handlu Krajowego Mariusz Rusnak.  W takcie spotkania omówiono  kompetencje Spółki w zakresie możliwości produkcji kontenerów. Inż. Marcin Długoń przedstawił prezentację na temat Systemu zwalczania BSL. W dyskusji po prezentacji dyr. CBR podkreślił, że projektowany przez ZMT  we współpracy z WAT system zwalczania BSL ma służyć do zwalczania celów na bardzo bliskich odległościach przy wykorzystaniu jako środka ogniowego 12,7 mm wielolufowego karabinu maszynowego. Różnorodność systemów antydronowych musi być dostosowana do różnorodności dronów. Stwierdzenie to poparli przedstawiciele PGZ S.A.. W kolejnym punkcie omówiono program budowy polskiego czołgu. Zakres udziału ZM Tarnów w tym programie ma być szeroki. Ostatnim punktem spotkania było  omówienie spraw organizacji VI Forum Innowacji i Rozwoju Technologicznego PGZ S.A.. Zaplanowano, że kolejne VI Forum odbędzie się w Tarnowie w dniach 26-27.09.2019r.

W podsumowaniu wizyty Dyrektor Kudelski stwierdził, że jest pod dużym wrażeniem innowacyjności Spółki w tym Centrum Badawczo-Rozwojowego.