Współpraca i kooperacja

– Jesteśmy zachwyceni rodzajami i możliwościami broni produkowanymi w tarnowskim przedsiębiorstwie – powiedzieli podczas wizyty w Zakładach Mechanicznych „Tarnów S.A. przedstawiciele węgierskich sił zbrojnych.

Węgrzy w Polsce goszczą po raz drugi, wcześniej odwiedzili już zakłady w Skarżysku-Kamiennej.

Tikasz Gyula ekspert cywilny do spraw wojskowości pochwalił cały polski sektor zbrojeniowy i potwierdził możliwości współpracy – Przyjechaliśmy by tutaj kupować broń, ale nie tylko broń interesują nas również elektroniczne systemy, ich wydajność, dostępność, gwarancja działania a wiemy, że wyroby z polskich firm zbrojeniowych są jednymi z najlepszych na świecie i gwarantują szybkość i płynność dostaw.

Wizyta przedstawicieli węgierskich sił zbrojnych w osobach poruczników – pułkowników Danyi Sandor, Tarjani Attila Imre oraz Suhajda Balint Karoly w towarzystwie przedstawiciela Polskiej Grupy Zbrojeniowej – Menadżera do spraw Rynków Europejskich i Ameryki Północnej Pana Łukasza Komorka odbyła się 05.12.2017 i miała bogaty przebieg.

Zaraz po przyjeździe odbyło się przywitanie i pierwsze rozmowy na Sali konferencyjnej, połączone z prezentacją multimedialną, następnie delegacja przeszła przez hale produkcyjne gdzie zobaczyła przebieg montażu broni. W budynku Zakładów Mechanicznych Tarnów znajduje się specjalna wystawa produkowanego sprzętu i uzbrojenia gdzie goście oglądali gotowe produkty. W tym między innymi karabin wyborowy BOR, lekkie moździerze komandoskie, karabiny maszynowe i granatniki. Zwiedzili też Wydział Usług Przemysłowych, Wydział Produkcji Uzbrojenia, Stację Prób, Centrum Badawczo Rozwojowe oraz została im zaprezentowana strzelnica kontenerowa z krótkim zapoznaniem z jej możliwościami tzn. program wykorzystania jej podczas treningowych strzelań z pistoletów i karabinów maszynowych. Goście z Węgier nie tylko oglądali broń mieli również możliwość postrzelać z karabinów snajperskich BOR i ALEX z której chętnie skorzystali.

– Węgrzy są zainteresowani zakupem polskich produktów obronnych, tutaj w Tarnowie bacznie przyglądali się broni strzeleckiej, karabinom snajperskim, a do Polski przyjeżdżają pozyskiwać pełne wyposażenie żołnierskie, bardzo chwalą tarnowskie przedsiębiorstwo i widzą drzemiący w nim potencjał – powiedział Łukasz Komorek z Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Henryk Łabędź Prezes Zarządu ZMT na zakończenie wizyty powiedział – Serdecznie dziękuję za zainteresowanie naszą firmą, widzę duże możliwości współpracy pomiędzy naszymi krajami, z wielką życzliwością podejdziemy do zaproponowanych kontraktów i wykonamy je w terminie. Tak jak kwitnie przyjaźń i zaufanie pomiędzy naszymi krajami, pomaga w robieniu interesów, jestem przekonany, że już niedługo przełoży się to na zaawansowaną współpracę i kooperację.