ZMT na inauguracji II etapu ogólnopolskiej kampanii “Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” – FOTORELACJA

 

 

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził stoisko Zakładów Mechanicznych “Tarnów” S.A. podczas inauguracji II etapu ogólnopolskiej kampanii “Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej w Białce Tatrzańskiej.  Ministra interesowały wszystkie rodzaje broni, które ZMT zaprezentowały.

Ministerstwo obrony narodowej prowadząc kampanię Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej wdraża innowacyjne działania polegające na tym, że wojsko aktywnie zachęca Polaków do wstąpienia w swoje szeregi, a nie czeka, aż kandydaci sami się zgłoszą do armii. Jest to nowe podejście do kwestii rekrutacji w polskich siłach zbrojnych. Wojewódzkie sztaby wojskowe i wojskowe komendy uzupełnień pełnią podczas kampanii funkcje headhunterskie, wyszukują na rynku kandydatów, przedstawiają zalety służby w wojsku i jasno tłumaczą proces rekrutacji. Wspierani są również przez żołnierzy z jednostek wojskowych, aby przybliżyć realia służby zainteresowanym. Ponadto do mobilnych zespołów dołączyli studenci-podchorążowie z wojskowych uczelni, którzy rozpoczęli niedawno wojskową służbę.

Jak podkreślił w swoim przemówieniu szef MON, wojsku zależy na pozyskaniu młodych ludzi do służby:

– Służba w wojsku to zaszczyt, to honor, to wyróżnienie. Noszenie munduru żołnierza Wojska Polskiego jest zaszczytem. Żołnierz Wojska Polskiego jest godnie wynagradzany, a służba w Wojsku Polskim związana jest z rozwojem, z nabywaniem umiejętności, unikalnych doświadczeń.

Minister Błaszczak w sobotę otworzył mobilny wojskowy punkt rekrutacyjny przy stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Podczas ferii żołnierze będą przyjeżdżali wojskowymi samochodami oznakowanymi logiem kampanii do narciarskich ośrodków sportowych i tam, często pod samymi wyciągami będą spotykali się z potencjalnymi kandydatami do wojska.

– Kontynuujemy kampanię zachęcającą do wstępowania do wojska. Dzięki zmianie mentalności, dzięki zmianie podejścia do tego, żeby zachęcać do wstępowania do Wojska Polskiego, w czasie I edycji kampanii, wnioski do Wojska Polskiego złożyło ponad 7 tysięcy ludzi. Chodzi o służbę zawodową, przygotowawczą i terytorialną. 7057 wniosków to dobry wynik. Dzisiaj rozpoczynamy drugi etap – podsumował minister obrony narodowej.

 

Źródło: MON + inf. własna
Zobacz więcej w zakładce Media o Nas >>