Ciągle trzeba się rozwijać

W zeszłym tygodniu Zakłady Mechaniczne Tarnów zostały odwiedzone przez przedstawicieli zespołu nadzorującego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach tego zespołu przybyli też przedstawiciele strony wojskowej, byli też przedstawiciele Gestora Centralnego Organu Logistycznego – komórki organizacyjnej resortu Obrony Narodowej, przedstawiciele Inspektoratu Uzbrojenia. Gestor poprosił przyszłego użytkownika czyli oficerów z jednostek wojskowych, które w przyszłości będą użytkowały sprzęt rozpoznawczy (między innymi zdalnie sterowany moduł uzbrojenia ZSMU – A5) i dodatkowo przyjechali przedstawiciele wykonawcy projektu LOTR (projekt dotyczący opracowania i wykonania modułowej kołowej platformy opancerzonej) z Kutna oraz przedstawiciele Wojskowego Instytut Technicznego Uzbrojenia jest to instytut badawczy. -Jednym z gości był Krzysztof Pyrsak ekspert wiodący w zespole nadzorującym w CBE’rze przedstawiciel Inspektoratu Uzbrojenia, który wyjaśnił swoją pracę w projektach słowami – realizujemy badania naukowe i prace rozwojowe z zakresu obronności i bezpieczeństwa, jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozmowy z producentem broni z Tarnowa, mamy nadzieję na współpracę.

 

My mamy świadomość tego jakie mamy pomysły, w jakim kierunku mamy iść, ZSMU jest przyszłością dla szeroko rozumianej modernizacji polskiej armii. Ja też preferuj model patriotyzmu gospodarczego, my na rynku zbrojeniowy wygrywamy konkurencję, świadczą o tym nasze kontrakty zagraniczne, nasz produkt jest dobry ale nie jesteśmy zachłyśnięci naszymi sukcesami aby nie wiedzieć, że ciągle trzeba się rozwijać – powiedział do zebranych Prezes ZMT Henryk Łabędź.

Oprócz w/w gości Zakłady Mechaniczne Tarnów odwiedzili też przedstawiciele firmy Boeing Company. Po zwiedzaniu zakładu przedstawiciele Boeninga Reggie Beard wraz z Robertem Potthastem mieli możliwość zapoznać się z realizowanymi projektami badawczo – rozwojowymi wraz z możliwymi rozwiązaniami naszych wyrobów na różnych platformach m. in. na śmigłowcowej. Wspólna dyskusja z zarządem naszej firmy dotyczyła ewentualnych możliwości produkcyjnych Zakładów Mechanicznych Tarnów.

 

 

Podsumowując wizytę Henryk Łabędź powiedział – Temu służą takie spotkania i zmiany w kadrze zarządzającej, zarząd ZMT uważa, że nie wolno ograniczać rozwoju naszego zakładu. Jest dobra koniunktura, oczywiście, że jest, ale kluczowe efekty finansowe dopiero przyjdą. Liczą się dobre pomysły i zaangażowany zespół. 

 

 


Sprawy gospodarcze są priorytetowe dla Zakładów Mechanicznych Tarnów, dla zarządu, to co kontrahenci widzą czy mogą zaobserwować podczas takich spotkań jest bardzo ważne dla firmy. Goście dowiadują się jakiej dobrej jakości produkowany jest nasz sprzęt, świadczy o tym potrojenie sprzedaży z 64 do 200 milionów wartości produkcji, które w tym roku ZMT osiągnie.