MUNDUROWI RYWALIZOWALI W MIĘDZYNARODOWEJ OBSADZIE

Intensywnie jest ostatnio wykorzystywana Kryta Mobilna Strzelnica Ćwiczebna w Kontenerach 40 ft HC, należąca do Zakładów Mechanicznych.  Sprzęt był w Bydgoszczy, gdzie zorganizowano II Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych “UNIFORM SHOOTING 2013”. W rywalizacji 22 i 23 czerwca uczestniczyło w sumie około 100 zawodników z 25 drużyn. Reprezentowali funkcjonariuszy służb mundurowych, działaczy Ligii Obrony Kraju, rezerwistów Wojska Polskiego oraz policyjnych emerytów i rencistów z Polski i Ukrainy. 

Na strzelnicy zawodnicy mierzyli do celów ruchomych, ukazujących się w różnym położeniu na 1,5 sekundy.  Dodatkowym utrudnieniem były tarcze przekreślone, do których nie należało oddawać strzału. Zbyt pochopne naciśnięcie spustu skutkowało odjęciem punktów, w rezultacie można było zdobyć od – 100 pkt. do 50 pkt. Pierwsze miejsce w tej konkurencji z liczbą 47 punktów zajął  Iaroslav Melnychuk (przedstawiciel Policji z Ukrainy), drugie Piotr Stępski  (SOLID SECURITY Warszawa) 45pkt. , trzeci był Paweł Dobies (SL RDLP Toruń) 44pkt. Pewność ręki na strzelnicy sprawdzał również prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, gen. dyw. Adam RĘBACZ który otwierał i zamykał zawody.

W produkowanych w Tarnowie strzelnicach kontenerowych można prowadzić trening lub zawody ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia na odległościach od 15 do 5 metrów, zarówno przy wykorzystaniu amunicji ostrej jak i laserowych replik broni. Montowany z nich multimedialny trenażer może efektywnie wydłużyć  optycznie oś strzału. Strzelnice stanowią już wyposażenie Sił Zbrojnych RP, Policji  oraz Izby Celnej.

Tegoroczną nowością jest zastosowanie układu nawiewno-grzewczego z funkcją grzania i klimatyzacji, wykorzystującego pompę ciepła oraz własny zabudowany agregat prądotwórczy. Rozwiązanie pozwala na oszczędności energii przez wyeliminowanie mało efektywnych urządzeń elektrycznych. W efekcie strzelnice można określić jako produkt ekologiczny, ze względu zmniejszoną emisję CO2. Przy wytwarzaniu sprzętu wykorzystywane są materiały ekologiczne: wełna mineralna i drewno oraz atestowane płyty antyrykoszetowe, powstające w wyniku recyklingu opon samochodowych.