Po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, w ubiegły piątek 25 czerwca br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Innowacyjno-Naukowej Zakładów Mechanicznych TARNÓW drugiej kadencji (2021-2023). Spotkanie rozpoczęło się od powitania członków Rady przez Prezesa Zarządu i wręczenia nominacji na nową kadencje. Następnie dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. W dalszej kolejności miały miejsce wystąpienia przedstawicieli Spółki. Aktualną sytuację firmy omówił Wojciech Gruszecki – wieloletni pracownik ZM Tarnów. Prowadzone prace oraz wizję rozwoju Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) przedstawił jego Dyrektor Krzysztof Lustofin, a po nim Dyrektor Pionu Programów Strategicznych Dariusz Domoń powiedział o prowadzonych projektach, w tym o systemie przeciwlotniczym PILICA oraz propozycjach rozwojowych. Natomiast o inwestycjach w technologie produkcji mówił Dyrektor Techniczny Ryszard Bender.
Istotnym elementem spotkania była prezentacja realizacji kilku ważniejszych prac rozwojowych (Perun, BSL, ZSMU-A5, WLKM, Pilica-efektor), która miała miejsce na terenie CBR. Po tej prezentacji, jak również w trakcie wcześniejszych wystąpień odbywała się dyskusja członków Rady, której motywem przewodnim było ukierunkowanie działań Rady na współpracę uczelni z ZM Tarnów oraz określenie proponowanych dla Spółki kierunków, obszarów dla długoletniego rozwoju.
*
Rada Innowacyjno-Naukowa działająca przy Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A. powołana została w marcu 2017 roku. Do podstawowych jej zadań należy:
- doradzanie Zarządowi w obszarach działalności Spółki związanych z podejmowanymi pracami badawczymi i rozwojowo-wdrożeniowymi;
- opiniowanie i wskazywanie nowych obszarów działalności Spółki;
- doradzanie Zarządowi w zakresie możliwości rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć;
- opracowywanie i przygotowywanie opinii i analiz w sprawach wnioskowanych przez Zarząd;
- wskazywanie kierunków rozwoju Spółki;
- wsparcie doradcze w ramach realizowanych przez Spółkę projektów.